بیشتر فروش گوشی‌های اپل در ماه اول، متعلق به iPhone XR است

ساخت وبلاگ
چکیده : طبق گزارشی از موسسه CIRP، گوشی iPhone XR با فروش ۳۲ درصدی در ماه اول، قس... با عنوان : بیشتر فروش گوشی‌های اپل در ماه اول، متعلق به iPhone XR است بخوانید :
طبق گزارشی از موسسه CIRP، گوشی iPhone XR با   فروش   ۳۲ درصدی در ماه   اول،   قسمت عمده فروش آیفون‌ را به خود اختصاص داده است.، امروز موسسه CIRP میزان فروش آیفون‌های جدید نسبت به یکدیگر را با انتشار گزارشی، تخمین زد. طبق این گزارش، iPhone XR در اولین ماه عرضه، ۳۲ درصد از فروش آیفون‌ها را به خودش اختصاص داده است. درصد فروش دو محصول دیگر این شرکت کمی متفاوت است. در مجموع iPhone XS و iPhone XS max توانسته‌اند ۳۵ درصد از فروش را از آن خود کنند. گفتنی است که این آمار‌ها همگی تخمینی بوده و از اطلاعات ۱۶۵ شرکت کننده در یک نظرسنجی به دست آمده‌اند. در جدولی که در ادامه آمده است، آمار فروش گوشی‌های اپل را در یک ماه اول عرضه، مشاهده می‌کنید:


الگوی فروش آیفون‌ها در سال ۲۰۱۸ با سال‌های پیش متفاوت بود. برای مثال امسال شرکت اپل پیش از آغاز فروش iPhone XR که قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر آیفون‌ها دارد، دو گوشی iPhone XS و iPhone XS max را عرضه کرد. اما سال گذشته این کار برعکس انجام شد. یعنی iPhone X. که قیمت بالاتری نسبت به دو محصول دیگر داشت، پس از دو گوشی iPhone 8 و iPhone 8 plus عرضه شد. با این الگوی فروش iPhone X. در ماه اول فروش خود حدود ۳۰ درصد از فروش آیفون را از آن خود کرد.

آماری که از کاربران گوشی‌های اپل به دست ما رسیده، نشان می‌دهد که ۸۲ درصد از کاربران آیفون‌های قدیمی، گوشی‌های خود را با یک مدل جدیدتر عوض کرده‌اند و حتی ۱۶ درصد کاربرانی که از تلفن‌های اندرویدی استفاده می‌کنند iPhone XR خریده‌اند.

امسال گوشی‌های اپل توانسته‌اند سهم زیادی در فروش کلی این شرکت داشته باشند. آیفون‌ها ۶۵ درصد کل فروش این شرکت را به خود اختصاص داده‌اند. البته باید گفت که این آمار نسبت به سال گذشته با کاهش ۴ درصدی رو به رو شده است. اگر این کاهش صرفا در آمار فروش آیفون‌ها دیده شده باشد، مسئله مهمی نیست؛ اما اگر فروش همه محصولات اپل کاهش پیدا کرده باشد مسئله خوبی به نظر نمی‌رسد.
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 10 دی 1397 ساعت: 15:01