ویندوز 10 : تغییر اکانت مایکروسفت به اکانت محلی یا Local Account

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ویندوز 10 بطور پیشفرض برای استفاده با یک حساب کاربری مایکروسفت تنظیم شده است. اما اگر مایلید که انرا به یک حساب کاربر محلی یا Local Account تغییر دهید در اینصورت باید در ابتدا تفاوت ایندو را بدانید تا احیانا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که کدامیک را ترجیح میدهید.


یک - اکانت مایکروسفت


اکانت مایکروسفت بر اساس یک ادرس ایمیل است و امکان استفاده از سرویسهای مایکروسفت چون Outlook.com, Windows Store, OneDrive و غیره را در ویندوز 10 فراهم میسازد. اطلاعات ابن اکانت میتوانند انلاین و در کلود مایکروسفت ذخیره گردند. اسناد پروفایل کاربر ویندوز روی OneDrive دخیره میشوند. رمز عبور به اکانت مایکروسفت مرتبط است و میتوان انرا انلاین تغییر داد. برای اینکار کافی است یک کانکشن اینترنت داشته و به ادرس https://login.live.com رفته و روی کانکت کلیک کرده و در زیر ان روی لینک I forgot my password کلیک کرده و طبق پیامها و دستوراتی که مشاهده میکنید ادامه دهید.

مایکروسفت ترجیح میدهد کاربران را به استفاده از اکانت مایکروسفت ترغیب کند تا انها مشترک سرویسهای انلاینش گردند و بعلاوه این کاربران فقط یک شناسه برای استفاده از همه این سرویسهای انلاین مایکروسفت چون Onedrive, Windows Store, Skype, Bing, Xbox و Windows دارند و این همان کاری است که گوگل از سالها پیش انجام داده است.


دو - اکانت محلی یا Local Account

این اکانت ها همانند همان اکانتها در سایر نسخه های پیشین ویندوز 10 هستند و رمز عبور روی ویندوز ذخیره میشود.


سوم - اکانت مایکروسفت و اکانت محلی

پرسشی که پیش میاد این است که ایا میتوان هم یک اکانت مایکروسفت و هم یک اکانت محلی داشت. پاسخ به این پرسش مثبت است اما در اینجا وارد جزئیات ان نمیشویم چون خارج از موضوع اصلی تاپیک که تغییر اکانت مایکروسفت به اکانت محلی است میباشد.


چهارم - تغییر حساب کاربری مایکروسفت به حساب کاربری محلی

اینکار بسیار اسان است. کافی است روی ایکن ویندوز در تسکبار کلیک راست کرده و سپس روی "Settings" و بعد "Account" کلیک کنید.


سپس در منوی سمت چپ روی "Your info" کلیک کرده و درسمت راست پنجره روی "Sign in with a local account" کلیک کنید.

سپس رمز عبور اکانت مایکروسفت را وارد کرده روی دکمه "Next" کلیک کنید.در پنجره بعدی اطلاعات مربوط به این حساب کاربری محلی را که مایلید بسازید را وارد کنید و سپس روی دکمه "Nex"t کلیک کنید.


اکنون این حساب کاربری محلی ساخته شده. روی دکمه "Sign out and finish" کلیک کنید.


اکنون پنجره دیگری مشاهده خواهید کرد که برای انتقال به اکانت محلی است و کافی است روی دکمه "Disconnect and Finish" کلیک کنید.

اکنون میتوانید با این حساب کاربری محلی لاگین کنید.

تصاوير پيوست شده
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 15 آبان 1397 ساعت: 12:42