مایکروسافت مقام دوم سودآورترین شرکت جهان را از آمازون پس گرفت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

محاسبات جدید نشان می‌دهد که شرکت مایکروسافت مقام دوم سودآورترین شرکت‌های جهان را به خود اختصاص داده است.
مایکروسافت مقام دوم سودآورترین شرکت جهان را از آمازون پس گرفت؛ شرکت آمازون یک شرکت تجارت الکترونیکی و پردازش ابری است که در پنجم جولای سال 1994 بنیان‌گذاری شد. این شرکت بزرگترین شرکت خرده‌فروشی مبتنی بر اینترنت در سراسر جهان است. استفاده از سایت آمازون در میان مردم قاره آمریکا و البته قاره اروپا روز به روز در حال افزایش است.


در مقابل آمازون، شرکت مایکروسافت قرار دارد که بزرگ‌ترین شرکت ارائه دهنده‌ی نرم‌افزار رایانه در جهان است. این شرکت که توسط بیل گیتس و پل آلن در سال 1975 میلادی تاسیس شد، در زمینه‌ی طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائه‌ی خدمات نرم‌افزاری برای وسایل کامپیوتری فعالیت می‌کند.


این دو شرکت به نحوی رقابت تنگاتنگی در کسب ارزش در بازار سرمایه دارند. شرکت آمازون از ابتدای سال 2018 با افزایش 40 درصدی ارزش سهام مواجه بوده است، درحالی که این افزایش ارزش سهام برای شرکت مایکروسافت فقط 25 درصد بود. به این ترتیب می‌توان گفت که از ابتدای سال 2018 تا به امروز، شرکت آمازون بعد از شرکت اپل، رتبه‌ی دوم را در جدول رتبه بندی ارزش سهام به خود اختصاص داده‌ بود؛ همچنین از طرف دیگر شرکت مایکروسافت رتبه‌ی سوم ارزش بازار سهام را داشت.


شرکت مایکروسافت پس از خسارتی که در ماه آوریل متحمل شد، سرانجام توانست خودش را بالا کشیده و مجددا به رقابت با آمازون در بازار سهام بازگردد. همچنین به تازگی اعلام شده است که طبق آمار، مایکروسافت دوباره جایگاه خود را به عنوان دومین شرکت قاره آمریکا در بازار سرمایه به دست آورده است.


گفتنی است؛ شرکت اپل هنوز هم با ارزش سهام بیشتر از یک تریلیون دلار، در رتبه‌ اول قرار دارد. اپل در اول نوامبر نتایج سه‌ماهه‌ خود را اعلام خواهد کرد، پس باید منتظر باشیم تا ببینیم آیا تغییری در فهرست با ارزش‌ترین شرکت‌ها ایجاد خواهد شد یا خیر.
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 2 تاريخ : شنبه 12 آبان 1397 ساعت: 11:29