مرورگر گوگل شکل جدیدی به خود می‌گیرد | بلاگ

مرورگر گوگل شکل جدیدی به خود می‌گیرد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

شرکت گوگل پس از طراحی دوباره جیمیل، به سراغ گوگل کروم رفته و قصد دارد آن را با طراحی بهتر و زیباتر منتشر کند.
مرورگر گوگل شکل جدیدی به خود می‌گیرد ، گوگل به زودی نسخه جدیدی از مرورگر خود، گوگل کروم را برای دسکتاپ‌ها عرضه خواهد کرد که با طراحی بازسازی شده آن، طرحی شبیه گوگل کروم در اندروید P و نسخه بازسازی شده جیمیل خواهد داشت. این ورژن از گوگل کروم با نام Canary شناخته شده است. بر اساس گفته‌های گروه Google Material Theme، این نسخه از گوگل کروم دارای طراحی جدیدی برای تب‌های مرورگر است و بخش پروفایل در قسمت دیگری از آن قرار دارد.


به گفته تیم طراحی این مرورگر، در نسخه جدید نوار تب‌های این ورژن از گوگل کروم دستخوش تغییرات زیادی شده است به گونه‌ای که با باز کردن یک تب در این مرورگر دیگر نوار تب را مشاهده نخواهیم کرد اما با باز کردن تب‌های دوم و سوم، نوار تب‌ها در بالای مرورگر ظاهر می‌شود. تب‌های گوگل کروم در نسخه جدید خود حالت گردی شبیه به تب‌های مرورگر فایرفاکس دارند و دیگر شاهد شکل متوازی‌الاضلاع برای تب‌های آن نخواهیم بود.


زیر نوار تب‌های این مرورگر Omnibox آن قرار دارد که در این نسخه جدید قرار است گوشه‌های گرد داشته باشد و از حالت مستطیلی قبلی خودش خارج شده است. در آخر هم باید به بخش پروفایل اشاره کرد. در این نسخه از مرورگر گوگل کروم قرار است دکمه پروفایل سمت راست Omnibox باشد که در آن تصویر پروفایل کاربر را نشان می‌دهد.


گفتنی است، این مرورگر در حال توسعه است و هنوز نسخه‌ای نهایی از آن منتشر نشده است؛ در نتیجه ممکن است تا زمانی که به صورت رسمی منتشر می‌شود، تغییرات زیادی داشته باشد.
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 28 تير 1397 ساعت: 19:53