چرا راه‌اندازی مجدد تلفن‌همراه مشکلات رایج را رفع می‌کند؟ | بلاگ

چرا راه‌اندازی مجدد تلفن‌همراه مشکلات رایج را رفع می‌کند؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

Screenshot چرا راه‌اندازی مجدد تلفن‌همراه مشکلات رایج را رفع می‌کند؟

همه ما این جمله را شنیده‌ایم: “آیا سعی کردید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید؟”؛ در واقع این اولین گام در رفع هر گونه مشکل فنی است. اما چرا؟

همه چیز به رم مربوط است

هنگامی‌که صحبت از حل مسائل مربوط به عملکرد گوشی و یا بهبود آن به میان می‌آید، نحوه استفاده از رم (RAM) یکی از گزینه‌هایی است که باید به آن توجه کنیم. استفاده از اکثر سیستم‌عامل‌های مدرن، همان‌طور که امکان استفاده از برنامه‌های مختلف را به ما می‌دهد، رم را نیز پر می‌کند. در واقع اکثر برنامه‌هایی که اجرا می‌کنیم، اغلب از رم استفاده می‌کنند؛ این تنها شروع راه است.

یکی از نکاتی که اغلب از سوی کاربران نادیده گرفته می‌شود این است که بستن یک برنامه و یا حذف آن از حافظه به‌صورت دستی به این معنا نیست که آن‌ها کاملا بسته شده‌اند. در واقع، با انجام این کار هنوز هم بقایای برنامه باقی مانده است و فضای رم را پر نگه داشته و در نتیجه فضا برای اجرای برنامه‌های بیشتر، لحظه به لحظه کمتر می‌شود.

در این وضعیت سیستم‌عامل سعی در تغییر شرایط دارد و با پراکندن برنامه‌ها فضاهایی را برای برنامه‌های جدید به رم اختصاص می‌دهد، اما ممکن است انجام این کار در طولانی‌مدت موجب کاهش سرعت گوشی شده و نه تنها باید برنامه را بارگذاری کند، بلکه باید برنامه‌ها را در قسمت‌های مختلف رم پراکنده کند تا فضا برای بارگذاری برنامه‌های جدید فراهم شود.

مدیریت صحیح رم یکی از مواردی است که اغلب کاربران با آن آشنایی دارند. برای مثال، تمام سیستم‌عامل‌های مبتنی بر یونیکس مانند اندروید با رم کامل ارایه می‌شوند. ویندوز در محیط دسکتاپ و در زمانی که مقداری از حافظه آزاد است بهتر کار می‌کند، اما گاهی اوقات لازم نیست که در مورد فضای رم نگران باشید چراکه رم عملا می‌تواند بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهد.

با این حال، از آن‌جایی که رم مرکزی برای دریافت و ارسال داده‌های مختلف است، ممکن است با گذشت زمان با کاهش سرعت مواجه شود. اما خبر خوب این است که سرعت خواندن و یا نوشتن رم به‌طرز امیدوار کننده‌ای سریع است، بنابراین جستجو و جمع‌آوری اطلاعات زمان زیادی طول نمی‌کشد.

...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 36 تاريخ : شنبه 19 خرداد 1397 ساعت: 22:37