نکاتی برای حرفه ای شدن در لینکدین | بلاگ

نکاتی برای حرفه ای شدن در لینکدین

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نکات <strong>حرفه</strong> ای <strong>شدن</strong> در <strong>لینکدین</strong>

پروفایلتان را تکمیل کنید و وقت بزارید:

کامل کردن Profile لینکدین بسیار مهم است و وقت کافی را برای تکمیلش بگذارید.این کار رو بیهوده درنظر نگیرید چون هرکسی که صفحه شما را در لینکدین ببیند درباره شخصیت و مهارت‌های شما قضاوت میکند.

عکس مناسب قرار دهید:

انتخاب عکس در لینکدین باید حرفه ای و دوستانه باشد.نه خیلی صمیمانه و نه خیلی رسمی که آدم رو یاد عکس شناسنامه بندازد.به عکسهای مخاطبان حرفه ای خود کنید.آن ها چطور تصویری دارند ؟ چطور لباسی میپوشند؟ اکثر مواقع تصویری که نوعی حرکت در آن باشد تاثیر گذارتر است.

آدرس URL اختصاصی برای پروفایل قرار دهید:

وقتی که آدرس اکانتتان را استاندارد و اختصاصی برای خودتان مانند (linkedin.com/yourname) ایجاد کنید خیلی بهتر از حرفهای نامهوم خواهد بود. شاید بپرسید چطور آدرس اختصاصی بسازم. برای اینکار باید به بخش Edit Profile بروید و در قسمت پایین اطلاعات اولیه Public Profile URL را میبینید.

صادق باشید:

هنگام تکمیل مشخصات حرفه ای خود در شبکه اجتماعی لینکدین صداقت را رعایت کنید در هنگام بیان توانایی ها و مهارت های خود غلو نکنید. دراین شبکه دوستان شما نیز وجود دارند و عدم صداقت شما بر روی سایرین تصویری منفی از شما در ذهن سایرین خواهد ساخت.

یک متن متفاوت و تاثیرگدار قرار دهید:

یک تگ‌ لاین کوتاهی در قسمت بالایی صفحه در زیر نام شما ظاهر می‌شود. لازم نیست حتما موقعیت کاری فعلی‌تان یا صرفا تخصص‌تان را در آنجا بنویسید. این شاید تنها فرصت شما برای اثرگذاری بر کارفرمایی باشد که صدها رزومه و پروفایل را بررسی می‌کند. درباره ارزش‌هایتان بنویسید. برای مثال من بجای عبارت وبلاگ‌نویس در شبتا از عبارت یک وبلاگ‌نویس باانگیزه استفاده می‌کنم.

فضای خلاصه فعالیت های شما را به درستی استفاده نمایید:

اکثر کاربران ایرانی که درست آموزش لینکدین را ندیده‌اند این قسمت از پروفایل خود را خالی رها می‌کنند در حالیکه یکی از مهم‌ترین بخش‌های پروفایل به شمار می‌رود. این بخش می‌بایست خواننده را وارد سفری کوتاه درباره علایق کاری، مهارت‌ها و صنایعی که قبلا با آن‌ها کار کرده‌اید بکند.

همیشه عدد محور و منطقی باشید:

در تمام بخش‌های پروفایل خود، بالاخص در بخش خلاصه سعی کنید اطلاعاتی عددی درباره فعالیت‌هایتان ارائه دهید. برای مثال بنویسید: من تا کنون به بیش از ۷۰۰۰ مدیر میان رده کمک کرده‌ام تا با پتانسیل استفاده از لینکدین بهتر آشنا شوند.

صمیمی و گرم باشید:

قسمت خلاصه پروفایل شما بسیار مهم است و اولین برخورد دیگران با شما را شامل می‌شود. نباید متنی بنویسید که احساس شود تلاش دارید خود را بیشتر از آنچه که هستید نشان دهید. خیلی ساده و صمیمی کارهایی که کرده‌اید و بلد هستید را ارائه دهید.

تا میتوانید شخصی سازی کنید:

پروفایل Linkedin شما یک رزومه رسمی برای دانشگاه نیست ! تا جای ممکن شخصیت تخصصی و حرفه‌ای خود را به پروفایل لینکدین‌تان تزریق کنید. اجازه دهید یک ارتباط انسانی ولی حرفه‌ای میان شما و مخاطب‌تان برقرار شود.

از حرفهای کلیشه ای استفاده نکنید:

کلماتی مانند نوآور، خلاق، استراتژیک، متخصص و … چه ویژگی مشترکی دارند؟! آنقدر تکرار شده‌اند که همه‌مان ازشان بدمان می‌آید و به نظر صرفا دهن پرکن می‌رسند. سعی کنید به جای استفاده از کلمات کلیشه‌ای آنچه که واقعا انجام داده‌اید را عرضه کنید.

موقعیت شغلی فعلی را حتما کامل نمایید:

زمانی که کارفرماها به دنبال افرادی با تخصص‌های مشخص می‌گردند بخش موقعیت شغلی در نتیجه جستجوها بسیار موثر است. پس اگر حتی در حال حاضر شاغل نیستید، آخرین موقعیت شغلی خود را زیر نامتان درج کنید.

از قدرت چند رسانه ای استفاده کنید:

همه ما می‌دانیم که یک تصویر قدرت ۱۰۰۰ واژه را در خود دارد. پس به خلاصه معرفی خود محتوای چندرسانه‌ای ایجاد کنید. اگر یک مصاحبه ویدیویی دارید، یک وبینار برگزار کرده‌اید، یک مقاله خوب نوشته‌اید، اینجا فرصت خوبی برای ارائه آن خواهد بود. همچنین در تجربه‌های کاری خود نیز از محتوای چندرسانه‌ای استفاده کنید.

به بخش خلاصه و تجارب کاری خود محتوای چندرسانه ای اضافه کنید.

هر ماه از یک نفر تقاضای توصیه کنید:

زمانی که کسی به شما می‌گوید کارتان خوب بوده از او بخواهید نوشته‌ای کوتاه در لینکدین برای شما بنویسد و صراحتا (البته با ادب و تواضع) از آن‌ها بخواهید به مهارتی که خودتان دوست دارید در نوشته‌شان اشاره کنند. اینکه کسی بگوید: “آقای فلانی کارش خوب است” باندازه کافی خوب نیست و بهتر است با جزییات اشاره کند که دقیقا چه کاری را می‌تواند به خوبی انجام دهد.

سعی کنید استراتژی خوبی در این کار داشته باشید و از افراد در زمینه‌های تخصصی مختلف توصیه نامه دریافت کنید.

پروژه ها،زبان و فعالیتهای داوطلبانه را جدی بگیرید:

پرداختن به این موارد شما را جمعیتی که پروفایل خود را پر از اطلاعات کلی کرده‌اند جدا خواهد کرد. تک تک پروژه‌های مهم‌تان را درج کنید، اگر فعالیت‌های داوطلبانه تخصصی یا خیریه می‌کنید دست کم نگیریدشان. درباره زبان هم احتیاجی به اشاره ندارد که معیار بسیار ارزشمندی است.

Endorsements ها را به درستی مدیریت نمایید:

Endorsementsها بخش مهمی از پروفایل شما هستند، مخصوصا اگر چیز زیادی برای نوشتن در دیگر بخش‌ها ندارید این بخش می‌تواند بسیار هدایت کننده باشد. اجازه ندهید برای مهارت‌های غیرمرتبط تایید شوید و به چیدمان مهارت‌های خود به دقت توجه کنید.

مدیریت صحیح Endorsements ها بخش مهمی از یک پروفایل موفق است.

حداقل با ۷۰ نفر در ارتباط باشید ولی افرادی که نمیشناسید اضافه نکنید:

داشتن تعداد ۷۰ نفر حداقل تعدادی افرادی است که به کارفرما نشان می‌دهد شما فردی با شبکه فعال هستید ولی لزوما نشان دادن عدد +۵۰۰ نشانه خوبی نیست. شما می‌بایست افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستید را حداقل دورادور بشناسید در غیراینصورت کارآمدی پروفایل شما کاهش پیدا خواهد کرد.

وضعیت خود را همیشه به روز کنید و منفعل نباشید:

خوب! اگر راستش را بخواهید ایجاد یک پروفایل و منتظر نشستن اصلا کافی نیست. برای دریافت بهترین بازخورد از لینکدین می‌بایست شخصیت فعالی داشته باشید. بصورت مرتب وضعیت خود را به روز کنید، موقعیت کاری دیگران را به آن‌ها تبریک بگوید، مطالب مرتبط و ارزشمند به اشتراک بگذارید و یا حتی دست به قلم شوید و مقاله بنویسید!

مطمئن باشید بقیه میتوانند به راحتی شما را پیدا کنند:

باورتان نمی‌شود اگر بگویم تعداد افراد بسیاری بخش تماس پروفایل خود را ناقص می‌گذارند و آدرس ایمیل، توییتر یا دیگر کانال‌های ارتباطی‌شان را درج نمی‌کنند. افراد حرفه‌ای به راحتی قابل دستیابی و ارتباط هستند.

نظرات و سوالاتتون رو در بخش دیدگاه های سایتمون مطرح نمایید

لینک های دانلود

dl-image.png (20×20)

pass-image.png (20×20) پسورد : www.mehran-system.ir

size-image.png (20×20) حجم :

source-image.png (20×20) منبع : مهران سیستم

راهنما

مشخصات

سیستم مورد نیاز

...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 9 تاريخ : شنبه 19 خرداد 1397 ساعت: 22:37