نحوه افزایش عمر باتری گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

ساخت وبلاگ
چکیده : سامسونگ اگرچه از نظر عملکرد و دوربین، گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس را به طرز قابل توجهی ارتقا د... با عنوان : نحوه افزایش عمر باتری گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس بخوانید :
سامسونگ اگرچه از نظر عملکرد و دوربین، گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس را به طرز قابل توجهی ارتقا داده است، اما ظرفیت باتری این دو پرچمدار همانند نسل پیشینشان گوشی گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس برای مدل گلکسی اس 9، 3000 میلی آمپر و برای مدل پلاس 3500 میلی آمپر می باشد.برای ارتقا عمر باتری گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس، سامسونگ تراشه ها و نرم افزار این دو پرچمدار را ارتقا داده است، از این رو، ترفند های بسیاری برای بهبود عمر باتری وجود دارد.
1- بررسی مصرف باتری

ابتدا بهتر است قبل از هر چیز، میزان مصرف سرویس و اپلیکیشن ها را بررسی کنید و آن هایی که بیشترین مصرف را دارند شناسایی کنید.
گزینه باتری را از بخش Device Maintenance در قسمت System تنظیمات انتخاب کنید. در این منو، خواهید دید کدام یک از اپلیکیشن ها بیشترین مصرف را در 24 ساعت گذشته داشته اند.
2- تازه سازی اپلیکیشن ها در پس زمینه را متوقف کنید

اگرچه اندروید به صورت خودکار، برخی ویژگی های اپلیکیشن ها را در پس زمینه غیر فعال می سازد، اما شما می توانید خیلی سریع و تنها با یک کلیک اجرای اپلیکیشن ها در پس زمینه را متوقف کنید. زمانی که در منو باتری هستید، بر روی دکمه Save power کلیک کنید. به این ترتیب تمام اپلیکیشن ها در پس زمینه پاک می شوند.
3- فعال سازی حالت Power Saving

بی شک، بهترین راه برای ذخیره شارژ در گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس، فعال سازی حالت Power Saving می باشد. اگرچه این ویژگی جدید و منحصر به فردی برای این دو پرچمدار نیست و در گوشی های گلکسی اس 8، گلکسی اس 7 و گلکسی اس 6 نیز موجود بود.
در گوشی گلکسی اس 9 دو حالت مختلف برای ذخیره شارژ وجود دارد که می توانید یکی را به دلخواه انتخاب کنید. این دو حالت Mid و Max نام دارند. این گزینه ها می توانند رزولوشن نمایشگر را به +FHD کاهش دهند، از سرعت پردازنده بکاهند. به صورت خودکار ریفرش اپلیکیشن ها در پس زمینه را متوقف کنند. دانلود خودکار را غیر فعال کنند و تنظیمات نور را ریست کنند تا عمر باتری را افزایش دهند.
برای فعال سازی حالت Mid، به قسمت Power Saving در تنظیمات بروید. حالت Medium Power را با انتخاب MID فعال کنید. حالت ذخیره شارژ مورد نظرتان را انتخاب کنید و بر روی گزینه Apply کلیک کنید. همین روش را برای انتخاب حالت Max انتخاب کنید.
4- از شر Bloatware خلاص شوید

سامسونگ اپلیکیشن و سرویس های پیش فرض بسیاری را بر روی گوشی های خود ارائه می دهد که ممکن است از آنها استفاده نکنید.
به طور مثال، گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس از اپلیکیشن های مخصوص پیام رسان و تقویم برخوردار می باشند که نمی توان آن را غیر فعال کرد، اما تعدادی اپلیکیشن های پیش فرض شخص ثالث نیز وجود دارد که می توان به راحتی آن ها را حذف کرد. به این ترتیب، این اپلیکیشن ها فضای زیادی را اشغال نخواهند کرد و شارژ زیادی نیز مصرف نمی کنند.
برای حذف اپلیکیشن ها نیازی به وارد کردن فشار بر روی آیکون اپلیکیشن ها و یا غیر فعال کردن آن ها ندارید، زیرا به راحتی می توانید آن ها را از قسمت Apps در تنظیمات مدیریت کنید.
5- میزان نور نمایشگر را مدیریت کنید

کاهش نور صفحه گوشی، کمک زیادی به عمر باتری گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس خواهد کرد. نور زیادی، نیازمند مصرف انرژی بالایی است که باتری گوشی را تخلیه می کند.
برای مدیریت نور گوشی، بر روی گزینه Brightness در قسمت Display تنظیمات کلیک کنید. درجه روشنایی از قسمت کنترل سنتر صفحه اصلی نیز قابل دسترسی است.
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 ساعت: 22:55