برتری سامسونگ به اینتل در بازار نیمه هادی ها

ساخت وبلاگ
چکیده : اطلاعات اخیر از فروش نیمه هادی ها نشان می دهد که سامسونگ از اینتل در این زمینه پیشی گرفته است. بر اس... با عنوان : برتری سامسونگ به اینتل در بازار نیمه هادی ها بخوانید :
اطلاعات اخیر از فروش نیمه هادی ها نشان می دهد که سامسونگ از اینتل در این زمینه پیشی گرفته است.
بر اساس تحقیقات انجام شده توسط گارتنر، درآمد جهانی صنعت نیمه هادی به 420.4 میلیارد دلار در سال 2017 افزایش یافته است که حاکی از 21.6 درصد افزایش درآمد جهانی نسبت به سال 2016 با میزان 345.9 میلیارد دلار می باشد. با توجه به اطلاعات به دست آمده در ماه می 2018، سامسونگ به عنوان فروشند برتر نیمه هادی ها شناخته شده، اگرچه، تفاوت بسیار کمی بین میزان فروش آن با اینتل که در جایگاه دوم قرار گرفته وجود دارد.

طبق گزارش EE News، سامسونگ شاهد فروش 59.875 میلیارد دلار تراشه حافظه در مقایسه با فروش 58.725 میلیارد دلاری نیمه هادی های اینتل بوده است. در جایگاه سوم نیز SK Hynix قرار دارد. کمپانی میکرون و کوالکوم نیز به ترتیب جایگاه چهارم و پنجم را از آن خود کردند.
موفقیت سامسونگ به دلیل افزایش میانگین قیمت فروش و رشد فروش فلش مموری NAND و DRAM می باشد. بازار کلی حافظه از فروش 50 میلیارد دلاری در سال 2017 به 130 میلیارد دلار رشد داشته که 61.8 درصد نسبت به سال 2016 افزایش یافته است.
سی سی وای، مدیر عامل TSMC در مصاحبه ای با EE Europe اعلام کرد که پیش بینی های قبلی خود از رشد صنعت نیمه هادی ها را کاهش داده که به عنوان فروش ضعیف آیفون X اپل به ویژه در ایالت متحده تفسیر می شود. عامل دیگر نیز مربوط به کریپتو کارنسی می باشد.
سی سی وای اظهار کرد، ” ما پیش بینی می کنیم، کل بازار نیمه هادی ها، به جز حافظه تا 5 درصد رشد خواهد داشت. همچنین پیش بینی می شود درآمد TSMC در سال 2018 که قبلا بین 10 تا 15 درصد پیش بینی شده بود، به دلیل کاهش فروش گوشی های هوشمند و کریپتو کارنسی تنها 10 درصد باشد.
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 7 تاريخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 ساعت: 22:55