حواستان به آدرس صفحات سایت خود باشد ::"مهم برای گوگل"::

ساخت وبلاگ
چکیده : آدرس صفحات و اهمیت آن برای موتورهای جستجو و کاربران سایت آدرس های استاندارد در صفحات هر وب سایت جد... با عنوان : حواستان به آدرس صفحات سایت خود باشد ::"مهم برای گوگل":: بخوانید :
آدرس صفحات و اهمیت آن برای موتورهای جستجو و کاربران سایت

آدرس های استاندارد در صفحات

هر وب سایت جدای از صفحه اصلی، از صفحات جانبی متعددی تشکیل شده است. بسته به نوع سیستم مدیریت محتوایی که استفاده میکنید، این آدرس دهی ممکن است متفاوت باشد. مثال زیر را در نظر بگیرید که قرار است به یک صفحه از سایت اشاره کند:http://yoursite.com/page1?=33خود شما با دیدن این آدرس مسلما متوجه نمی شوید که موضوع این صفحه در رابطه با چیست.حالا آدرس زیر را در نظر بگیرید:http://yoursite.com/blog/how-to-create-websiteدر آدرس بالا می توانید متوجه شوید که موضوع صفحه این است: چگونه یک وب سایت ایجاد کنیم؟پس در قدم اول باید آدرس هایی خوانا و مرتب داشته باشید.

وجود کلمات کلیدی در آدرس

این یک نکته بسیار مهم است که کلمات کلیدی آن صفحه در آدرس وجود داشته باشد. فرض کنید قرار هست در سایت خود یک محصول،مقاله و یا هر محتوای دیگری را تولید کنید. بعضی از سیستم های مدیریت محتوا از عنوان محتوای شما در داخل آدرس استفاده میکنند که این زیاد خوب نیست.چون ممکن است عنوان مطلب شما طولانی باشد. بهتر این است که آدرس را به صورت دستی و در یک فیلد جداگانه وارد کنید.یه نکته بسیار مهم در رابطه با این است که درون آدرس از کلمات فارسی استفاده کنیم یا انگلیسی؟(در فیلم آموزشی به این سوال پاسخ می دهیم)

کوتاه بودن آدرس ها

آدرس هایی که به صفحات جانبی ختم می شوند باید کوتاه باشند. نباید کلمات زیادی را شامل شوند. از ریشه سایت بهتر است درون یک دسته بندی قرار بگیرند. بهتر است از ابتدای طراحی سایت خود این موارد را در نظر داشته باشیداما منظور از دسته بندی آدرس چیست؟ (در فیلم آموزشی به طور کامل توضیح می دهیم)

کاراکترهای غیر مجاز در آدرس

به هیچ عنوان در آدرس های خود از کاراکتر هایی نظیر : !@#$%^&*)( استفاده نکنید. خود گوگل اعلام کرد برای جدا سازی کلمات در آدرس فقط از خط تیره استفاده شود. خط تیره را با underline اشتباه نگیرید.حتما نباید عین عنوان مطلب را در آدرس خود قرار دهید. فقط کلمات اصلی محتوایی که در حال نوشتن آن هستید را کافی است در آدرس قرار دهید.

برای ورود به یک صفحه چندین آدرس نداشته باشید(بسیار بسیار مهم)

فرض کنید برای ورود به یک صفحه آدرس زیر را داریم:http://yoursite.com/blog/your-article-keywordاگر در یک جای وب سایت لینک دیگری وجود داشته باشد که صفحه بالا را باز کند یک فاجعه اتفاق افتاده است و آن وجود محتوای تکراری است. اما این جمله به چه معنی است؟ با توجه به آدرس بالا، آدرس زیر را در نظر بگیرید:http://yoursite.com/Blog/your-article-keywordتنها تفاوتی که کرد این بود b کلمه blog با حروف بزرگ نوشته شد. از نظر گوگل، این ها دو آدرس متفاوت هستند که هر دو یک محتوا را نشان می دهند. و این می شود همان محتوای تکراری.

آدرس اصلی سایت با www یا بدون www( بسیار مهم)

یکی دیگر از مهمترین موارد این است که سایت شما باید با یکی از حالات با www یا بدون www باز شود.بهتر است به صورت پیش فرض سایت بدون اینکه کاربر www اولش را زد، باز شود. دلیل اینکه این مورد مهم است در چیست؟ (توضیحات تکمیلی در فیلم آموزشی)

منبع: طراحی سایت ارزان
plansite.ir
...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 3 تاريخ : شنبه 8 ارديبهشت 1397 ساعت: 18:33